Как выжимать из книг МАКСИМУМ? | LifeHacқs


Кітап оқу – менің ең жақсы көретін ермегім. Біреулермен кездескен кезде соны үнемі айтып, құлағына құйып отырамын. Қанша кітап оқығаныңа, оны қалай тез оқып шыққаныңа қарама, кітаптан өзіңе іліп алатын бірдеме ала алдың ба, сол маңызды. Кітапты дұрыс оқи білу де үлкен өнер. Өзім осы кітап оқып жүріп жинаған тәжірибемді, сондағы оқыған, тоқығанымды әлі дамытып келе жатырмын. Сол білгенімді сіздердің де білгендеріңізді қалаймын. Дұрыс тамақтана білгенің сияқты, кітаптың да «майы», «көміртегі», «ақуызы» болады. Соның бәрін айыра білу керек, ажырата білу керек. Неге мен кейбір кітаптарды «классика» деп жазылған кітап сөресіне қойып, кейбіреуін іліп-шалып қана оқи саламын? Кітапты қалай оқу керек, қанша оқу керек, қалай оқығанда дұрыс болады, кітапты не үшін оқисың, кітап оқуды қалай үйренсе болады — LifeHaқs айдарының кезекті видеосында осы сауалдарға жауап беруге тырысып, кітаптың бетін ашпай жатып оқи бастаудың маңызы туралы айтып өтпекпін…
____

Чтение книг – это важная часть моей жизни. Об этом я регулярно говорю на встречах со своей аудиторией. При этом я давно понял, что не столь важно, сколько книг и как быстро я могу прочитать, важнее то сколько по настоящему ценной информации для своей жизни из них я почерпну.
Правильное чтение – это умение, технология. Я до сих пор продолжаю его осваивать и теми навыками, которые уже приобрел в этом искусстве я с удовольствием готов делиться. Сегодня в очередном видео рубрики LifeHaқs я расскажу о том, почему чтение книги нужно начинать, еще даже не открыв первой страницы. Почему в каждой книге, как и в правильном питании, важно разбираться в «белках», «жирах», «углеводах» и прочих микроэлементах. Что это вообще такое? И почему одни книги вне зависимости от жанра у меня могут попасть мою полку «классика», а некоторые, возможно даже из общепризнанной «классики», остаются приятным, но одноразовым чтивом.

инстаграм — www.instagram.com/margulan_seissembai
фейсбук — facebook.com/seimargulan
телеграм — t.me/MargulanSeissembai

#Лайфхаки #Книги #Кайдзен

0 комментариев

Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии.